Geosit s.c. - usługi geodezyjne

Nowoczesne rozwiązania techniczne

oraz wysoka jakość naszych opracowań są w stanie sprostać najostrzejszym wymaganiom współczesnego rynku

Aktualności

GPS

ProMark 500 Nowy ProMark 500 oferuje GPS+GLONASS+20 lat sprawdzonych w terenie technologii Magellan. Zaprojektowany przez wiodących specjalistów nawigacji satelitarnej, stanowi on jedyne w swoim rodzaju nowoczesne rozwiązanie RTK. Lekki, bezkablowy system eliminuje problem mobilności w terenie.

2009-02-03 10:09:29 / Kategoria: General

Aktualności

GPS

ProMark 500 Nowy ProMark 500 oferuje GPS+GLONASS+20 lat sprawdzonych w terenie technologii Magellan. Zaprojektowany przez wiodących specjalistów nawigacji satelitarnej, stanowi on jedyne w swoim rodzaju nowoczesne rozwiązanie RTK. Lekki, bezkablowy system eliminuje problem mobilności w terenie.

ProMark™ 500

ProMark 500 Nowy ProMark 500 oferuje GPS+GLONASS+20 lat sprawdzonych w terenie technologii Magellan. Zaprojektowany przez wiodących specjalistów nawigacji satelitarnej, stanowi on jedyne w swoim rodzaju nowoczesne rozwiązanie RTK. Lekki, bezkablowy system eliminuje problem mobilności w terenie. Najważniejszymi parametrami technicznymi systemu są:
 • błyskawiczna inicjalizacja
 • wysoka dokładność o dużym zasięgu
 • monitorowanie wszystkich aktualnie dostępnych sygnałów GNSS
 • niezawodna filtracja i minimalizacja efektu wielotorowości sygnału
 • kompatybilność z przyszłymi technologiami satelitarnych systemów nawigacyjnych
 • ergonomiczna, lekka, hermetyczna i wytrzymała na wstrząsy oraz uderzenia konstrukcja
 • wielofunkcyjny interfejs
 • wybór wbudowanych rozwiązań telemetrycznych
Oferując nieograniczoną interakcję sprzętu za pomocą nowego oprogramowania terenowego FAST Survey™, ProMark 500 jest jedynym satelitarnym systemem do pomiarów geodezyjnych zawierającym ręczny terminal, który jest jednocześnie kontrolerem RTK oraz ręcznym odbiornikiem GPS do zadań nawigacyjnych lub do rejestrowania danych GIS.

Wykorzystując dostępne technologie GNSS, ProMark 500 zawiera wszystkie funkcje RTK, które są niezbędne do produktywnej i niezawodnej pracy w terenie.

Oprogramowanie Biurowe

Wszechstronne oprogramowanie GNSS Solutions zawiera wszelkie wymagane narzędzia, niezbędne do poprawnego opracowania danych pomiarowych GPS, GLONASS i SBAS. Skupiając się na prostocie, oprogramowanie prowadzi Cię poprzez planowanie pomiaru, proces obliczeniowy, kontrolę jakości, wykonanie raportu i eksport wyników.
Więcej o GNSS Solutions

Oprogramowanie Terenowe

FAST Survey jest graficznym oprogramowaniem terenowym, przeznaczonym do zadań pomiarowych i prac inżynierskich związanych z realizacją inwestycji, stworzonym z myślą o optymalizacji pracy systemu GNSS ProMark 500. Możliwość pomiaru pojedynczych pikiet, pełnych wektorów RTK, surowych danych GNSS i wszystkich tych danych jednocześnie, zapewnia elastyczne rozwiązanie dla Twoich zmiennych potrzeb. FAST Survey posiada także możliwość pracy z instrumentami optycznymi, pozwalając na wykorzystanie jednego kontrolera z obydwoma typami instrumentów pomiarowych. FAST Survey zarazem potężne jak i łatwe w obsłudze. Skalowany ekran mapy wyświetla punkty, linie i obręby w trakcie pomiaru zachowując jednocześnie duże i czytelne przyciski poleceń kontrolnych. Zapisywanie kodów obiektów, możliwość pełnej edycji w terenie i eksport do standardowych formatów wymiany danych zapewnia realną możliwość sfinalizowania pracy na etapie pomiarów w terenie.
Więcej o FAST Survey

Technologia Magellan

Magellan wprowadził kilka nowych technik do swojej znanej już wydajności RTK: technologię BLADE. Poza krótkim czasem inicjalizacji pomiaru, rozwiązaniem RTK dla długich odległości i wiarygodnością tego rozwiązania, ProMark 500 zawiera:
 • Opatentowane przetwarzanie dostępnych sygnałów GNSS
 • Podtrzymanie rozwiązania RTK w przypadku utraty łączności
 • Współpraca ze stacjami referencyjnymi każdego z producentów z wykorzystaniem GPS+GLONASS L1/L2

Elastyczność

ProMark 500 oferuje zintegrowane możliwości komunikacyjne. Jest najbardziej elastycznym systemem pomiarowym GNSS z dostępnych na rynku, oferując wiele trybów pracy, konfiguracji i modułów komunikacyjnych (UHF, GSM/GPRS/EDGE) oraz protokołów.

Ultra Mobilność i Lekka Konstrukcja

Wytrzymała i lekka konstrukcja odbiornika ProMark 500 jest wodoszczelna i pyłoszczelna zgodnie z normą IP67 oraz odporna na wstrząsy (upadek z tyczki 2 m na beton) by sprostać wymaganiom pracy terenowej. Całkowita waga to mniej niż 2 kg dla kompletnego rozwiązania, zawierającego moduły komunikacji, baterie, kontroler i uchwyt. ProMark 500 oferuje niezwykłe zalety przy intensywnej całodziennej pracy.

Ergonomia

ProMark 500 posiada wszechstronny, zintegrowany interfejs przeznaczony do monitorowania pracy odbiornika. Interfejs ten oparty jest o graficzny wyświetlacz i klawisze funkcyjne, umożliwiające użytkownikowi bezpośrednią interakcje z odbiornikiem GNSS. Dodatkowo kontroler MobileMapper CX z oprogramowaniem terenowym FAST Survey zapewnia zestaw zaawansowanych opcji pomiarowych.

Funkcjonalne Rozwiązanie Pomiarowe

Kontroler Terenowy
ProMark 500 jest dostępny z kontrolerem MobileMapper CX, ręcznym odbiornikiem GPS o sub-metrowej dokładności, przeznaczonym do wykonywania dodatkowych prac takich jak odszukiwanie punktów osnowy a także pomiarów GIS. Posiadane cechy takie jak kolorowy i dotykowy ekran, karta pamięci SD, USB i bezprzewodowa technologia Bluetooth™ zapewniają produktywne, łatwe w użyciu i bezkablowe rozwiązanie pomiarowe RTK.

2009-02-03 10:09:29 / Kategoria: General